Ostatnie wiadomości:
Akupresura- leczenie czy magia? - sobota, 20 czerwca 2015 22:52
Seminarium qigong z mistrzem z Shaolinu - niedziela, 13 stycznia 2013 10:06
Co to jest Reiki? - poniedziałek, 20 lutego 2012 10:37
Dowiedz się, jak Reiki uzdrawia - poniedziałek, 20 lutego 2012 10:31
Medytacja sposobem na bezsenność - sobota, 23 lipca 2011 10:47
Leczenie bezsenności przy pomocy aromaterapii - niedziela, 13 lutego 2011 18:01
Akupresura - skuteczny lek na bezsenność - niedziela, 13 lutego 2011 17:56
Leczenie akupunkturą - sobota, 11 grudnia 2010 22:57
Rodzaje stresu i przyczyny choroby - niedziela, 10 października 2010 10:24
  • Załóż swoje konto!

ŚWIECOWANIE I KONCHOWANIE USZU

Zabiegi świecowania oraz konchowania były znane już w starożytności w Egipcie, w kulturach Azteków, Majów oraz Indian obu Ameryk. W czasach obecnych stosowane są nadal przez Indian Hopi, Cherokee oraz Indian Meksyku.
Poprzez Indian Hopi – ludu posiadającego rozległą wiedzę z zakresu naturalnych metod uzdrawiania wiedza dotycząca świecowania i konchowania dotarła do Europy. Do Polski metodę tę sprowadził Adam Wiśniowiecki, który jako jedyny w kraju ma oryginalne patenty i wiedzę pozwalającą na prawidłową, zgodną ze starożytną recepturą produkcję świec oraz konch niezbędnych do wykonania zabiegu.

W starożytności zabiegi te stosowane były jako praktyki inicjacyjne dla przywódców duchowych by wzmocnić ich pozycję jako nosicieli wyższych prawd oraz by przygotować ich do pełnionych przez nich funkcji. Z biegiem czasu metoda upowszechniła się i z powodzeniem zaczęła być stosowana, jako sposób lecznia dla szerszego grona społeczeństwa.

reklama
Świece mają kształt wąskiej rurki, konchy - wydłużonego lejka, szerszego u góry i zwężającego się ku dołowi. Produkuje się je ręcznie, według tradycyjnych receptur z włókna lnianego, wyselekcjonowanego ekstraktu miodowego i wosku pszczelego. Nasączone są specjalnymi olejkami leczniczymi oraz sproszkowanymi ziołami.

Podczas zabiegu kanał uszny zamykany jest świecą, którą zapalamy. Podczas spalania się świecy wytwarza się podciśnienie w kanale usznym, które powstaje na skutek tzw. efektu komina i prowadzi do regulacji ciśnienia zatok i błony bębenkowej. Do ucha dostarczane są opary olejków i substancje ziołowe, dzięki którym następuje leczenie podrażnionych stref. Prąd podciśnienia wyciąga wszelkie osady, zanieczyszczenia i nadmiar woskowiny z kanałów usznych. Dostarczone ciepło powoduje stymulację obwodowego ciśnienia krwi , które wzmacnia immunologiczny system obrony chorego obszaru, oraz usprawnia krążenie limfatyczne. Ciepło stymuluje punkty energetyczne ucha i powoduje przywrócenie prawidłowego obiegu energii. Ponadto, oddziałuje na zakończenia nerwów oraz na trudno dostępne części układu słuchu.

Cały proces jest przyjemny, wpływa relaksująco i odprężająco. Dodatkowo świece i konchy aktywizują i udrażniają węzły chłonne, limfę, usprawniają procesy metaboliczne, usuwają zanieczyszczenia zebrane na zakończeniach nerwowych, pomagają osiągnąć emocjonalną stabilność i sprawniejsze funkcjonowanie umysłowe, zwiększają siły obronne organizmu, wyostrzają wzrok i słuch, poprawiają powonienie, smak i odbieranie kolorów. Poza efektami stricte fizycznymi zarówno świece jak i konchy mają również intensywne działanie na płaszczyznach energetycznych naszego ciała. Zabiegi konchowania i świecowania wzmacniają i oczyszczają aurę oraz znajdujące się w ciele energetycznym czakramy. Każdy koleiny zabieg dociera do głębszych płaszczyzn energetycznych oczyszczając je z zalegających emocji i blokad, udrażniając wszystkie kanały energetyczne (meridiany) oraz wspomagając rozwój duchowy i osobowy człowieka.

Zabiegi świecowania i konchowania, jakkolwiek zbliżone do siebie, różnią się jednak bardzo istotnie, zwłaszcza poz względem siły swego oddziaływania. Zabieg konchowania charakteryzuje się o wiele głębszym i mocniejszym działaniem, zapewnia ponadto wszystkie efekty terapeutyczne świecowania lecz w krótszym okresie czasu. Różny jest czas trwania obydwu zabiegów. W przypadku świecowania wynosi on około 30 min., konchowanie zaś trwa w przybliżeniu 50 min. Procedura wykonania zabiegu konchowania jest znacznie bardziej skomplikowana i wymaga odpowiednich kwalifikacji osoby wykonującej. W obu przypadkach wykonuje się nieparzystą ilość zabiegów z jednodniowym odstępem czasu. Liczbę potrzebnych zabiegów określa się indywidualnie dla każdej osoby, w zależności od dolegliwości, z którymi się zgłasza.

Wskazania: niedosłuch, głuchota, nadmiar woskowiny, podrażnienia uszu lub zatok, nieżyt dróg oddechowych, katar, zaburzenia lub zanik zmysłu powonienia, szumy w uszach i dzwonienie, stres, depresja i zaburzenia nerwowe, niedrożność wszystkich kanałów zatokowych, regulacja ciśnienia w przypadkach bólów głowy, migrenach, nawracające anginy i powiększony trzeci migdałek, zaburzenia równowagi, wzmożone napięcie mięśni.

W naszym gabinecie używamy jedynie oryginalnych świec i konch – wyprodukowanych przez Adama Wiśniowieckiego zgodnie z tradycyjną recepturą Indian Hopi. Wszystkie zabiegi wykonuje osoba posiadające stosowne uprawnienia zarówno z zakresu świecowania jak i konchowania oraz kilkuletnie doświadczenie.

http://www.takamura.waw.pl

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież