Ostatnie wiadomości:
Akupresura- leczenie czy magia? - sobota, 20 czerwca 2015 22:52
Seminarium qigong z mistrzem z Shaolinu - niedziela, 13 stycznia 2013 10:06
Co to jest Reiki? - poniedziałek, 20 lutego 2012 10:37
Dowiedz się, jak Reiki uzdrawia - poniedziałek, 20 lutego 2012 10:31
Medytacja sposobem na bezsenność - sobota, 23 lipca 2011 10:47
Leczenie bezsenności przy pomocy aromaterapii - niedziela, 13 lutego 2011 18:01
Akupresura - skuteczny lek na bezsenność - niedziela, 13 lutego 2011 17:56
Leczenie akupunkturą - sobota, 11 grudnia 2010 22:57
Rodzaje stresu i przyczyny choroby - niedziela, 10 października 2010 10:24
  • Załóż swoje konto!

Masaż shiatsu i akupresura

SHIATSU jest to masaż pochodzący z tradycji dalekiego wschodu (Chiny, Japonia) o działaniu relaksującym i ogólnie leczącym. Japońskie słowo „shiatsu” oznacza dosłownie nacisk palcem. W rzeczywistości w trakcie masażu, oprócz palców używamy dłoni, przedramion, stóp.
W Shiatsu stosuje się rozciąganie i naciskanie różnych części ciała w celu wzmocnienia przepływu energii, krążenia krwi, poprawy postawy oraz doprowadzenia do fizycznej i psychicznej równowagi. To praca z ciałem będąca terapią i jednocześnie diagnozą, bo stosując naciski, rozciągania można zauważyć lub wyczuć mocniejsze i słabsze miejsca w ciele, czyli uzyskać wskazówki, który obszar ciała wymaga dodatkowej uwagi.

reklama
Masaż wykonuje się na podłodze, na macie lub kocu. Osoba poddająca się masażowi ubrana jest ciepło i wygodnie (np. dres). Jedynym jej zadaniem jest odprężyć się i głęboko, spokojnie oddychać.

W czasie wykonywania masażu, ciało w sposób naturalny, powraca do stanu harmonii i zdrowia. Energia zablokowana dotychczas w pewnych rejonach i miejscach ciała zaczyna swobodnie krążyć, inicjując procesy samo leczenia.

Efektem masażu są:

Ø już po pierwszym zabiegu:
relaks ciała i umysłu, uczucie wewnętrznego
spokoju, lepszy kontakt z własnym ciałem;

Ø po serii zabiegów:

*
następuje regulacja procesów wewnętrznych organizmu (np. przemiany
materii, normalizacja wagi),
*
widoczna poprawa zdrowia - szczególnie w chorobach
psychosomatycznych (bezsenność, bóle głowy, nerwowość, niektóre
dolegliwości i choroby kobiece),
*
złagodzenie objawów, jak również uleczenie m.in. chorób układu pokarmowego, oddechowego, nadciśnienia, rwy kulszowej i lumbago, bólów zatokowych, nerwobóli, migreny itd.
*
akceptacja siebie i własnego ciała,poczucie wewnętrznej radości.

Ministerstwo Zdrowia w Japonii w 1995 roku zarejestrowało Shiatsu jako pełnoprawną formę terapii i scharakteryzowało ją następująco:
„Shiatsu jest metodą leczenia, w której za pomocą kciuków i dłoni, bez użycia innych instrumentów, zastaje wywarty nacisk na określone miejsca ciała w celu usunięcia zaburzeń organizmu, utrzymania lub poprawy zdrowia i zmniejszenia rozmaitych dolegliwości”

Podczas gdy masaż shiatsu udrożnia całe kanały energetyczne, AKUPRESURA koncentruje się na uciskach punktów akupunkturowych znajdujących się na tych kanałach (meridianach) . Punkty są odpowiedzialne na poszczególne organy i części ciała i ich odblokowanie poprzez ucisk, uwalnia ciało od odpowiednich dolegliwości. Stosując akupresurę dłoni i stóp możemy wpłynąć na cały organizm, jako, że tam właśnie zaczynają się i kończą wszystkie meridiany.

http://www.reikispirit.pl.tl/

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież