Ostatnie wiadomości:
Akupresura- leczenie czy magia? - sobota, 20 czerwca 2015 22:52
Seminarium qigong z mistrzem z Shaolinu - niedziela, 13 stycznia 2013 10:06
Co to jest Reiki? - poniedziałek, 20 lutego 2012 10:37
Dowiedz się, jak Reiki uzdrawia - poniedziałek, 20 lutego 2012 10:31
Medytacja sposobem na bezsenność - sobota, 23 lipca 2011 10:47
Leczenie bezsenności przy pomocy aromaterapii - niedziela, 13 lutego 2011 18:01
Akupresura - skuteczny lek na bezsenność - niedziela, 13 lutego 2011 17:56
Leczenie akupunkturą - sobota, 11 grudnia 2010 22:57
Rodzaje stresu i przyczyny choroby - niedziela, 10 października 2010 10:24
  • Załóż swoje konto!

Noni - sok z owoców Morinda Citrifolia.

Ostatnio jest dość głośno o stosowaniu suplementów diety. Jednym z naturalnie wytwarzanych suplementów jest sok z noni. Co powoduje, że ludzie wierzą w jego skuteczność ?


Przez wielu uważana jako substytut diety, przez innych jako wymysł i dobry cel marketingowy - Noni, sok z tropikalnego owocu z Polinezji Francuskiej. Co wchodzi w jej skład i jakie jest jej działanie? Czy tropikalna roślina może wpływać na większość chorób organizmu?

Morinda Citrifolia to łacińska nazwa owocu noni. Jest to wielka zielony krzew, osiągająca od 3 do nawet 7 metrów wielkości. Tubylcy twierdzą, iż jest to roślina w zasadzie niezniszczalna, mogąca przeżyć nawet samego człowieka - może osiągnąć wiek 200 lat!

Wyciśnięty sok może być podawany zarówno z pestkami i miąższem lub bez nich. Dodatkowo sok uzupełniany jest wodą oraz z warzywami (marchewką), owocami i ziołami, które eliminują niemiły zapach i smak owocu.

Noni bogata jest między innymi w proteiny (serotoninę, kseroninę, prokseroninę), fitocydy, oraz dużą ilość witamin, witaminę C, naturalną prowitaminę A, naturalną formę wapnia, żelazo, witaminę E, B1, B2,B6, B12 niacynę, biotynę, kwas pantotenowy, fosfor, magnez, cynk, miedź, chrom, mangan, molibden, sód, potas oraz węglowodany: fruktozę, glukozę oraz substancje włókniste.

Podstawową funkcją soku noni jest odbudowa oraz regeneracja komórek, przede wszystkim w stanach zapalnych oraz chorobie organizmu. Wpływa na funkcjonowanie całego organizmu. Stanowi podstawowy budulec białek, zawierając do 20 aminokwasów, w tym 9 najważniejszych dla organizmu. Zapobiega chorobom nowotworowym, zakażeniom wirusem HIV oraz zwiększa immunologie organizmu, dzięki stymulacji wytwarzania limfocytów typu „T". Odmładza komórki i przyspiesza usuwanie toksyn z organizmu, poprawiając dotlenienie tkanek oraz krwi.

Zawarty błonnik oczyszcza krew z toksyn, obniża poziom cukru we krwi, poprawia ciśnienie, pracę jelit, usuwa zaparcia. Wpływa regenerująco na skórę, opóźniając proces starzenia, odżywia komórki włosów oraz paznokci. Łagodzi zmiany skórne, w tym oparzenia oraz rany. Zapobiega tworzeniu się zakrzepów krwi oraz nadciśnieniu tętniczemu. Ma działanie przeciwzapalne, antybakteryjne i przeciwgrzybiczne. U osób z depresją i nerwicą poprawia samopoczucie, spokój ducha, zapewnia dobry nastrój i zdrowy sen.

Setki stron opisujące badanie i opinie kuracji sokiem z noni informują nas o jej skuteczności. Lekarze oraz naukowcy prowadzący badania nad rośliną potwierdzają jej działanie. Osoby praktykujące leczenie sokiem z noni również aprobują inne suplementy diety.

W dzisiejszych czasach za często słyszymy o rzeczach, roślinach itp., które znane już tysiące lat zagranicą leczą i uzdrawiają chorych. Potwierdzone nazwiskami lekarzy i naukowców artykuły umacniają nas w wierze o ich skuteczności.

Dlaczego więc roślina o takich zdolnościach nie jest znana w codziennym życiu? Dlaczego dietetycy nie utwierdzają nas w wiedzy o tej jakże cudownej roślinie? Czy jednak coś co działa na wszystko może działać również na nic? Być może Morinda Citrifolia to wspaniały produkt w dzisiejszym marketingu? Zastanówcie się sami nad wieloma nurtującymi pytaniami. Może warto jednak wypróbować sok i samemu osądzić jego użyteczność.

Serwis związany z aktywnym trybem życia, zdrowym odżywianiem i poradami jak dbać o swoje zdrowie - zdrowy styl życia

Jacek Biernacki

http://artelis.pl/artykuly/15201/noni-sok-z-owocow-morinda-citrifolia

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież