Ostatnie wiadomości:
Akupresura- leczenie czy magia? - sobota, 20 czerwca 2015 22:52
Seminarium qigong z mistrzem z Shaolinu - niedziela, 13 stycznia 2013 10:06
Co to jest Reiki? - poniedziałek, 20 lutego 2012 10:37
Dowiedz się, jak Reiki uzdrawia - poniedziałek, 20 lutego 2012 10:31
Medytacja sposobem na bezsenność - sobota, 23 lipca 2011 10:47
Leczenie bezsenności przy pomocy aromaterapii - niedziela, 13 lutego 2011 18:01
Akupresura - skuteczny lek na bezsenność - niedziela, 13 lutego 2011 17:56
Leczenie akupunkturą - sobota, 11 grudnia 2010 22:57
Rodzaje stresu i przyczyny choroby - niedziela, 10 października 2010 10:24
  • Załóż swoje konto!

Jak działa akupunktura?

jak dzialaAkupunktura, jedna z najstarszych metod leczenia, znana jest juz niemal na całym świecie i zyskuje sobie coraz więcej zwolenników zarówno wśród pacjentów, jak i lekarzy.

Akupunktura, jedna z najstarszych metod leczenia, znana jest juz niemal na całym świecie i zyskuje sobie coraz więcej zwolenników zarówno wśród pacjentów, jak i lekarzy.

W wielu krajach została uznana oficjalnie przez władze służby zdrowia i obecnie odbywa się proces integracji zastosowań akupunktury ze współczesnymi metodami medycyny konwencjonalnej. Medycyna konwencjonalna pomimo wybitnych osiągnięć w dziedzinie diagnostyki i leczenia, nadal jest bezradna w wypadku wielu chorób, w których akupunktura jest w stanie przynieść skuteczną pomoc i stanowi cenne uzupełnienie medycyny klinicznej. Jednocześnie należy pamiętać, że skuteczność akupunktury, jakkolwiek duża, ma również pewne granice i dlatego nie można żądać od niej zbyt wiele i łączyć z nią nieuzasadnionych nadziei.

Leczenie nakłuwaniem zastępuje w szerokim zakresie terapię farmakologiczną. Jest ona coraz bardziej przydatna w postępowaniu odwykowym u palaczy tytoniu, u alkoholików i narkomanów, które to plagi dziesiątkują dzisiejsze społeczeństwo. Ma również właściwości przeciwbólowe i dlatego znalazła się w poradniach walki z bólem oraz w oddziałach chirurgicznych (leczenie bólów pooperacyjnych) , ginekologiczno - położniczych ( znieczulenie okołoporodowe).


Mechanizm działania leczniczego akupunktury polega na pobudzenie receptorów skóry, mięśni i powięzi, za pośrednictwem układu nerwowego działając regulująco na czynność narządów i kończyn. W wyniku nakłuć dochodzi do rozszerzenia drobnych tętniczek i naczyń włosowatych chorego narządu i chorych tkanek oraz do poprawy krążenia krwi. Do chorego narządu napływa świeża krew dobrze nasycona tlenem i bogata w substancje odżywcze. Dzięki poprawie cyrkulacji krwi następuje oczyszczenie chorego narządu z metebolitów, odkwaszenie, dobre odżywienie i dobre utlenienie.

Akupunktura w Warszawie - gabinet medycyny naturalnej: akupunktura i bańki lecznicze

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież