Ostatnie wiadomości:
Akupresura- leczenie czy magia? - sobota, 20 czerwca 2015 22:52
Seminarium qigong z mistrzem z Shaolinu - niedziela, 13 stycznia 2013 10:06
Co to jest Reiki? - poniedziałek, 20 lutego 2012 10:37
Dowiedz się, jak Reiki uzdrawia - poniedziałek, 20 lutego 2012 10:31
Medytacja sposobem na bezsenność - sobota, 23 lipca 2011 10:47
Leczenie bezsenności przy pomocy aromaterapii - niedziela, 13 lutego 2011 18:01
Akupresura - skuteczny lek na bezsenność - niedziela, 13 lutego 2011 17:56
Leczenie akupunkturą - sobota, 11 grudnia 2010 22:57
Rodzaje stresu i przyczyny choroby - niedziela, 10 października 2010 10:24
  • Załóż swoje konto!

Czym jest akupunktura ucha ?

Akupunktura Ucha, zwana także aurikuloterapią leży u podstaw Tradycyjnej Medycyny Chińskiej i jest jednym z elementów leczenia akupunkturą.

Akupunktura Ucha, zwana także aurikuloterapią leży u podstaw Tradycyjnej Medycyny Chińskiej i jest jednym z elementów leczenia akupunkturą. Małżowina uszna jest najbardziej unerwioną częścią ciała. Jest bowiem zakończeniem nerwów narządów wewnętrznych znajdujących się w organizmie.

Rozwój tej nauki rozpoczął się na dobre stosunkowo niedawno wraz z produkcją specjalnych krótkich igieł, które osoba odchudzająca się może nosić w uchu na stałe. Są one szybciej i łatwiej zakładane, a poprzez to znacznie wygodniejsze dla pacjenta niż tradycyjna igła.

Obecnie do zabiegów akupunktury używa się wyłącznie atestowanych sterylnych igieł jednorazowych - nie zarazimy się zatem podczas terapii żadną chorobą. Igły, wykonane z litej nierdzewnej stali i niewielegrubsze od włosa, są niezwykle giętkie - nie ma więc obawy, że w czasie zabiegu któraś z nich może się złamać.

Aurikuloterapia jest szeroko stosowana w szczególności przy leczeniu z nałogów, nerwic, bólów migrenowych czy otyłości. Ten system leczenia podchodzi do pacjenta holistycznie, nie skupia się na jednostce chorobowej ale na człowieku jako na całości, zgodnie z założeniami medycyny naturalnej.

Aurikuloterapię stosuje się przy leczeniu wielu chorób, zwłaszcza przy bólach migrenowych i nerwic.

Ostatnio aurikuloterapia potwierdziła swoją skuteczność w stymulowaniu wydzielania endorfin, które są nazywane hormonem szczęścia, i odpowiadają za dobre samopoczucie. Tłumaczy to bardzo dobre efekty, które są od lat uzyskiwane w leczeniu nerwic i depresji z wykorzystaniem tej właśnie metody leczenia.

Akupunktura w Warszawie - gabinet medycyny naturalnej: akupunktura i bańki lecznicze

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież